Moneco

MONECO Financial TrainingČASOPIS FOND SHOP
 

Profil společnosti MONECO

Společnost MONECO zahájila svoji činnost v roce 1993. Hlavní podnikatelskou náplní bylo od počátku poskytovat kvalifikované poradenské, vydavatelské a vzdělávací služby v ekonomické oblasti, se zaměřením na finanční trhy, investiční management a komplexní finanční plánování.

Dnes je společnost MONECO profilovaná jako spolehlivý servisní partner soukromých investorů a finančních institucí. Společnost v současné době poskytuje svým klientům specializovaný a skutečně nezávislý finanční a ekonomický výzkum, strategické investiční poradenství, uskutečňuje vydavatelské aktivity a realizuje odborné vzdělávací semináře v rámci programu MONECO Financial Training. V souladu s vývojem profilu klientely se společnost koncentruje na monitoring a analýzy vývoje na světových finančních trzích, individualizované poradenství v oblasti globálního investování privátních i institucionálních klientů s využitím nejmodernějšího finančního know-how a investičních instrumentů.

FILOZOFIE SPOLEČNOSTI

  • Důraz na nezávislost a individuálnost služeb
  • Důraz na poslední know-how a efektivní finanční instrumenty
  • Důraz na odbornou i lidskou kvalitu spolupracovníků
  • Důraz na dlouhodobost vztahů s klienty

Úseky činnosti

INVESTIČNÍ PORADENSTVÍ

Jedná se o individuální poradenskou službu Dimenzionální aktivní poradenství pro fyzické i právnické osoby spočívající v provedení konzistentní identifikace investičního profilu, vypracování komplexního projektu a následné implementaci robustní investiční strategie s využitím optimálních institucionálních instrumentů a postupů. Spolupráce s kvalitními ekonomickými stratégy, fixačními analytiky a investičními managery z celé Evropy i ze světa. Poskytování individuálních konzultací a zakázkových analýz dle individuálních potřeb klientů. Poskytování služeb jednorázového i průběžného investičního poradenství při globální strategické i taktické alokaci všech druhů finančních aktiv a implementace aktivních i pasivních strategií při využití principů ALM. Zprostředkování investičních instrumentů a podílových fondů od vybraných renomovaných tuzemských i zahraničních správců. Konstrukce individuálních benchmarků a monitoring výkonnosti dle mezinárodních standardů.

TRÉNINKOVÝ PROGRAM

Vzdělávací program MONECO Financial Training nabízí semináře a workshopy tzv. "Hard-Skills" pro finanční instituce i průmyslové korporace, které komplexně pokrývají oblast treasury, řízení aktiv a pasiv, investiční management, řízení tržních, kreditních a operačních rizik za účasti renomovaných evropských lektorů. Semináře jsou určeny pro odborné pracovníky především z významných finančních a korporátních institucí. Jejich cílem je výuka nejaktuálnějšího finančního know-how, dnes využívaného na všech vyspělých trzích ve světě.

VYDAVATELSKÁ ČINNOST

Vydavatelství odborného časopisu FOND SHOP. Časopis si klade za cíl nezávisle informovat čtenáře o situaci a investičních příležitostech na tuzemských i zahraničních trzích. Přináší pravidelné informace o aktuálním dění z oblasti sofistikovaného investování pro soukromé i firemní investory. Je autentickým zdrojem informací pro úspěšné investiční rozhodování a výběr investičních instrumentů. Jeho čtenáři jsou typicky profesionální odborná veřejnost - osobní a privátní bankéři, nezávislí finanční poradci a zprostředkovatelé, burzovní makléři, finanční analytikové a investiční manageři. Významnou skupinou čtenářů jsou movití soukromí investoři, kteří se osobně angažují v investování a zhodnocování svého finančního majetku.

SÍDLO SPOLEČNOSTI

Společnost sídlí v reprezentativních kancelářích v centru města Brna a má svoji pobočku v Praze. Tato výhodná poloha umožňuje obsluhovat naše klienty nejen na území celé České republiky, od Prahy až po Ostravu, ale i efektivně poskytovat služby zákazníkům ze Slovenska, Maďarska, Rakouska a Polska resp. ostatních částí regionu CEE.

MONECO - aktuality

Tisková zpráva
Broker Consulting koupil poloviční podíl ve firmě MONECO

Investiční audit
Nezávislá analýza investičního portfolia

Placené poradenství
Výhody a nevýhody placeného vs. provizního poradenství.

Časopis FOND SHOP

Jak je to s těmi ETF?
Stále rostoucí popularita ETF, která je čím dál více patrná i v ČR, přirozeně znamená, že se o tomto tématu stále častěji diskutuje. Střetávají se názory zastánců stock pickingu se zastánci indexového investování.

Svérázné Dluhopisy Republiky
Ministerstvo financí nedávno s poměrně velkou slávou představilo nové „spořící“ dluhopisy s tím, že emise ponese vznosný název Dluhopisy Republiky.

Exotická ETF a jejich rizika
ETF jsou stále populárnějším produktem. Část z nich se ale již od „původního záměru“ vzdálila a stále větší počet inverzních a pákových ETF může značit problém.

MONECO Financial Training

Bank Capital Management - Capital Planning, Fund Transfer Pricing and RAROC
Termín konání: 6 studijních bloků od 3. do 12. března 2021

The Basel Framework
Termín konání: 16. - 18. 3. 2021

Reform of Interest Rate Benchmarks: Transition to a World without IBORs
Termín konání: 22. - 23. 3. 2021

 
 

Zpět na finanční poradenství

COPYRIGHT © 2021 MONECO LTD | Podmínky užívání stránek | Ochrana osobních údajů | Reklamační řád | Všeobecné obchodní podmínky | Etický kodex
Mapa stránek | Kontakt