Moneco

MONECO Financial TrainingČASOPIS FOND SHOP
 

Profil společnosti MONECO

Společnost MONECO zahájila svoji činnost v roce 1993. Hlavní podnikatelskou náplní bylo od počátku poskytovat kvalifikované poradenské, vydavatelské a vzdělávací služby v ekonomické oblasti, se zaměřením na finanční trhy, investiční management a komplexní finanční plánování.

Dnes je společnost MONECO profilovaná jako spolehlivý servisní partner soukromých investorů a finančních institucí. Společnost v současné době poskytuje svým klientům specializovaný a skutečně nezávislý finanční a ekonomický výzkum, strategické investiční poradenství, uskutečňuje vydavatelské aktivity a realizuje odborné vzdělávací semináře v rámci programu MONECO Financial Training. V souladu s vývojem profilu klientely se společnost koncentruje na monitoring a analýzy vývoje na světových finančních trzích, individualizované poradenství v oblasti globálního investování privátních i institucionálních klientů s využitím nejmodernějšího finančního know-how a investičních instrumentů.

FILOZOFIE SPOLEČNOSTI

  • Důraz na nezávislost a individuálnost služeb
  • Důraz na poslední know-how a efektivní finanční instrumenty
  • Důraz na odbornou i lidskou kvalitu spolupracovníků
  • Důraz na dlouhodobost vztahů s klienty

Úseky činnosti

INVESTIČNÍ PORADENSTVÍ

Jedná se o individuální poradenskou službu Dimenzionální aktivní poradenství pro fyzické i právnické osoby spočívající v provedení konzistentní identifikace investičního profilu, vypracování komplexního projektu a následné implementaci robustní investiční strategie s využitím optimálních institucionálních instrumentů a postupů. Spolupráce s kvalitními ekonomickými stratégy, fixačními analytiky a investičními managery z celé Evropy i ze světa. Poskytování individuálních konzultací a zakázkových analýz dle individuálních potřeb klientů. Poskytování služeb jednorázového i průběžného investičního poradenství při globální strategické i taktické alokaci všech druhů finančních aktiv a implementace aktivních i pasivních strategií při využití principů ALM. Zprostředkování investičních instrumentů a podílových fondů od vybraných renomovaných tuzemských i zahraničních správců. Konstrukce individuálních benchmarků a monitoring výkonnosti dle mezinárodních standardů.

TRÉNINKOVÝ PROGRAM

Vzdělávací program MONECO Financial Training nabízí semináře a workshopy tzv. "Hard-Skills" pro finanční instituce i průmyslové korporace, které komplexně pokrývají oblast treasury, řízení aktiv a pasiv, investiční management, řízení tržních, kreditních a operačních rizik za účasti renomovaných evropských lektorů. Semináře jsou určeny pro odborné pracovníky především z významných finančních a korporátních institucí. Jejich cílem je výuka nejaktuálnějšího finančního know-how, dnes využívaného na všech vyspělých trzích ve světě.

VYDAVATELSKÁ ČINNOST

Vydavatelství odborného časopisu FOND SHOP. Časopis si klade za cíl nezávisle informovat čtenáře o situaci a investičních příležitostech na tuzemských i zahraničních trzích. Přináší pravidelné informace o aktuálním dění z oblasti sofistikovaného investování pro soukromé i firemní investory. Je autentickým zdrojem informací pro úspěšné investiční rozhodování a výběr investičních instrumentů. Jeho čtenáři jsou typicky profesionální odborná veřejnost - osobní a privátní bankéři, nezávislí finanční poradci a zprostředkovatelé, burzovní makléři, finanční analytikové a investiční manageři. Významnou skupinou čtenářů jsou movití soukromí investoři, kteří se osobně angažují v investování a zhodnocování svého finančního majetku.

SÍDLO SPOLEČNOSTI

Společnost sídlí v reprezentativních kancelářích v centru města Brna a má svoji pobočku v Praze. Tato výhodná poloha umožňuje obsluhovat naše klienty nejen na území celé České republiky, od Prahy až po Ostravu, ale i efektivně poskytovat služby zákazníkům ze Slovenska, Maďarska, Rakouska a Polska resp. ostatních částí regionu CEE.

MONECO - aktuality

Tisková zpráva
Broker Consulting koupil poloviční podíl ve firmě MONECO

Investiční audit
Nezávislá analýza investičního portfolia

Placené poradenství
Výhody a nevýhody placeného vs. provizního poradenství.

Časopis FOND SHOP

Co čekat od zlata?
Malé zapojení zlata dokáže dobře diverzifikovat portfolio, zejména po přepočtu do koruny. Klíčový drahý kov však bez varování střídá dlouhé etapy výrazného investičního úspěchu a neúspěchu.

Spekulativní hypotéky
Poptávka Čechů po hypotečních úvěrech zaznamenala letos navzdory koronakrizi nové rekordy. Poslední dobou však má spíše spekulativní charakter, což zvyšuje rizika hypoték do budoucna.

Co byste měli sledovat u ETF
ETF jsou čím dál tím populárnější investiční nástroj i v ČR. Jenže řada investorů si neuvědomuje, jak složité je vybrat to správné ETF do portfolia

MONECO Financial Training

Interest Rate Products - Mechanics, Pricing and Applications
Termín konání: 4. - 5. 10. 2021

Interest Rate Risk Hedging Workshop
Termín konání: 6. - 7. 10. 2021

Responsible Investing: How to get it right?
Termín konání: 14. - 15. 10. 2021

 
 

Zpět na finanční poradenství

COPYRIGHT © 2021 MONECO LTD | Podmínky užívání stránek | Ochrana osobních údajů | Reklamační řád | Všeobecné obchodní podmínky | Etický kodex
Mapa stránek | Kontakt