Moneco

MONECO Financial TrainingČASOPIS FOND SHOP
 

Globální investiční šance 2005 (duben 2005)

Rok 2005 jsme zahájili sérií tradičních investičních seminářů během prvních dnů přicházejícího jara. Opět jsme začali v Brně, a to 7. dubna 2005 v hotelu Continental, a posléze 13. dubna 2005 v pražském golfovém centru Erpet. Tentokrát byli partnery akce zástupci renomované banky Commerzbank AG, pobočka Praha. Aktuální téma „Asie, komodity a inflace“ byla dopodrobna rozebráno panem Ing. Igorem Bielikem, ředitelem společnosti Moneco. Následnou přednášku „Dolar, euro nebo česká koruna?“ prezentoval pan Ing. Milan Šmíd ze společnosti Moneco. Po kratičké přestávce na občerstvení se ujali slova naši partneři z Commerzbank. Pan Ing. Tomáš Končický, ředitel oddělení privátních klientů a Ing. Aleš Jelínek, specialista na cenné papíry. Jejich přednáška „Moderní investiční nástroje“ byla zajisté tahounem pro více agresivní investory.

Vzhledem k enormnímu zájmu pražských investorů o předešlý seminář jsme 27. dubna 2005 seminář zopakovali. Témata akce byla stejná, pouze druhá část byla okořeněna o přednášky pana Ing. Lukáše Veleckého a pana Ing. Davida Urbánka ze společnosti Moneco. Jejich příspěvky se týkaly zajímavých produktů z oblasti otevřených podílových fondů, které jsou dostupné v České republice. Především se jednalo o fondy zaměřené na nemovitostní segment, rozvíjející se trhy a fondy tzv. absolutní návratnosti.

MONECO - aktuality

Tisková zpráva
Broker Consulting koupil poloviční podíl ve firmě MONECO

Investiční audit
Nezávislá analýza investičního portfolia

Placené poradenství
Výhody a nevýhody placeného vs. provizního poradenství.

Časopis FOND SHOP

Pouze pro zkušené
Po snížení zákonné minimální investice v roce 2016 se v ČR zvedl zájem o fondy kvalifikovaných investorů. Nyní mají úplnou volnost ve složení portfolia a lze je tak doporučit jen zkušeným investorům.

Exotická ETF a jejich rizika
ETF jsou stále populárnějším produktem. Část z nich se ale již od „původního záměru“ vzdálila a stále větší počet inverzních a pákových ETF může značit problém.

Dividendy jsou důležité
Každý akciový index má vyšší výkonnost v dividendové než cenové verzi díky efektu reinvestování dividend. Ten je podstatně silnější u indexů pro Austrálii a Evropu než pro Japonsko a USA.

MONECO Financial Training

Liquidity Risk Management - Supervisory Requirements and Industry Practice
Termín konání: 15. - 16. 10. 2018

Interest Rate Risk in the Banking Book
Termín konání: 18. - 19. 10. 2018

Risk-Based Investment Strategies: Smart Beta, Robust Risk Parity and Risk Budgeting
Termín konání: 25. - 26. 10. 2018

 
 

Zpět na finanční poradenství

COPYRIGHT © 2018 MONECO | Podmínky užívání stránek | Ochrana osobních údajů | Reklamační řád | Všeobecné obchodní podmínky | Etický kodex
Mapa stránek | Kontakt