Moneco

MONECO Financial TrainingČASOPIS FOND SHOP
 

MetaStock End-of-Day

Nové vlastnosti:

Data na požádání "DataOnDemand"

Obnovení grafu - aktualizace grafů pouhým kliknutím na tlačítko

Nový způsob přístupu k grafům - Oblíbené položky

Okamžité otevření grafu (i když není uložen na vašem pevném disku)

Vždy aktuální databáze symbolů

Fundamentální analýzy zdarma

Vylepšení Fibonacciho analýz

Porovnávání cenných papírů v grafu, i když jeden z nich není vykreslen

Nastavitelný panel nástrojů

Násobné explorace

Zlepšení systému DownLoader

Možnost napojení externích analytických vzorců

Data na požádání "DataOnDemand"

S touto novou funkcí již nemusíte udržovat rozsáhlé databáze na vašem pevném disku. Technologie "data na požádání" zaručuje jednoduchý přístup k online databázím pro vaše analýzy. Již nikdy více nebudete přidávat nové cenné papíry a provádět jejich aktualizaci. Nyní jsou všechny data k dispozici, kdykoliv je budete potřebovat. Graf načtete jen jednoduchým zadáním symbolu. Je to stejně jednoduché jako načíst stránku z Internetu. Nová technologie navíc nevyžaduje žádný dodatečný diskový prostor na vašem počítači. Místo toho jsou data ukládány do dočasné paměti, stejně jako u prohlížeče Internetu. Tento způsob má výhodu v okamžiku, když se rozhodnete zobrazit stejnou položku opakovaně.

S MetaStockem 7.0 již nemusíte ukládat data na pevný disk vašeho počítače. MetaStock získal jednoduchý online přístup k jedinečnému zdroji dat pro "end-of-day" investory: Reuters DataLink. Vzhled software je velmi podobný balíku MS Office 2000, což umožňuje rychleji, jednodušeji a intuitivně nalézt přesně to, co uživatel potřebuje.

Díky databázi symbolů vestavěné přímo v software MetaStock, můžete rychleji zobrazit požadovaný graf. Prohledávání databáze, zatímco uživatel vypisuje hledaný symbol, šetří drahocenný čas. Neexistuje žádný jiný software s online přístupem ke vzdáleným datům, který by dosahoval analytických možností a schopností systému MetaStock.

Obnovení grafu - aktualizace grafů pouhým kliknutím na tlačítko

S novou verzí software MetaStock 7.0 je velmi jednoduché se ujistit, že neustále pracujete s přesnými údaji. Pomocí tlačítka "obnovit" můžete načíst poslední online data ze serveru Reuters DataLink. Možnost aktualizovat kdykoliv a jakýkoli graf je velmi praktická pro všechny uživatele.

Nový způsob přístupu k grafům - Oblíbené položky

Vytváření vašeho vlastního uživatelského seznamu grafů a cenných papírů nikdy nebylo jednodušší. MetaStock nyní nabízí nový způsob správy struktury souborů, který umožňuje vytvářet skupiny souborů a přidávat rozdílné soubory do existujících skupin. Pro ty uživatele internetovských prohlížečů, kteří jsou obeznámeni s použitím oblíbených položek je práce s oblíbenými položkami v MetaStocku velmi snadná. Je to báječný způsob tvorby jakéhokoli seznamu či výběru (například: největší změny za poslední týden, tipy od mého bratra, vybrané měny atd.).

Přidávat nové cenné papíry do existujících oblíbených položek je možné mnoha způsoby (z menu otevřít graf, z otevřeného grafu, z výsledku explorace, atd.). Stačí jen několik kliknutí myši a vybraná položka je přidána. Nezáleží na tom, kde jsou data uložena a zda-li se jedná o data z vašeho pevného disku nebo o online data. Oblíbené položky můžete vytvářené z obou dvou současně. Je to proto, že vaše oblíbené položky jsou jen zástupci propojení na skutečná data. To je velká výhoda při práci s těmito položkami. Nikdy nemůžete poškodit databázi jejich přesouváním či mazáním. Jedná se velmi jednoduchý způsob pro udržení vaší databáze v přehledném a organizovaném stavu. Procházet zvolenou složku oblíbených položek můžete velmi jednoduše pomocí menu "Change Security".

Okamžité otevření grafu (i když není uložen na vašem pevném disku)

Když otevíráte nebo ukládáte cenný papír, pomocí systému MetaStock ho najde velmi jednoduše. Vždy máte možnost si projít posledně otevřené soubory ve složce History. Případně se podívat do složek lokálních dat nebo do oblíbených složek. Před tím než otevřete hledaný cenný papír, uvidíte počáteční a konečné datum, název a symbol cenného papírů a další důležité informace. Databáze symbolů, která je součástí menu pro otevření grafu, šetří váš čas při otevírání cenných papírů.

Vždy aktuální databáze symbolů

V dřívějších verzích software MetaStock byl velký problém udržet stále aktuální databázi cenných papírů (symbolů). Nové symboly a změny symbolů na burzách přinášely uživatelům velké problémy. Nová verze systému MetaStock tento problém vyřešila. MetaStock 7.0 nyní aktualizuje databázi symbolů přímo z Internetu. Aktualizace databáze kombinována s technologií "data na požádání" a přímého přístupu do databáze systému Reuters DataLink vám umožní pracovat se stále aktuálními informacemi.

Fundamentální analýzy zdarma

S MetaStockem 7.0 budete mít přístup k rozsáhlému sortimentu online fundamentálních informací o společnostech z předních informačních agentur Multex a Market Guide. A to zcela zdarma. Jediné co musíte pro přístup k těmto informacím udělat je kliknout pravým tlačítkem na pracovní plochu grafu.

Doporučení makléře (Broker Recommendations) vám poskytne informace o tom, jak Wall Street vidí tuto společnost a přesně zjistíte jaké investiční doporučení vám makléři k této společnosti dávají (koupit, prodat nebo držet). Všechny tyto informace vám dají zasvěcený pohled na síly, které hýbají cenou akcií na burze.

Výzkum (Broker Research) vám dává přístup k nejaktuálnějším reportům pro všechny společnosti. Za příplatek si můžete objednat speciální reporty od nejznámějších firem ve svém oboru (Merrill Lynch, Bear Stearns, Solomon Smith Barney, a další).

Finanční upozornění (Financial Highlights) - jedná se o výborný způsob, jak získávat stručný pohled na základní indikátory (prodej, zisk na akcii, dividendy, tržby), atd.

Finanční výkazy (Financial Statement) dávají detailnější pohled na příjmy, výkazy, rozvahy, Cash Flow, atd.

Obchodování s využitím neveřejných informací (Insider Trading) pohled na to, jak vedoucí pracovníci jednotlivých společností obchodují s akciemi, jak často s akciemi obchodují, zda-li akcie stále drží nebo kdy naposledy obchodovali.

Institucionální vlastnictví (Institutional Ownership) vám ukazuje největší držitele akcií - banky, fondy, atd. a velikost jejich vlastnického podílu ve společnosti.

Výkonnost/krátkodobý úrok (Performance/Short Interest) udává, jak byly ceny akcií výkonné za několik rozdílných pohledů a časových period.

Vylepšení Fibonacciho analýz

Již nikdy nedojde k záměně při interpretaci indikátoru Fibonacci Retracement. Je to proto, že všechny procentuální hodnoty jsou vykreslovány vedle každé vodorovné čáry. Navíc, můžete uživatelsky měnit hodnoty, které jsou vypočteny a vykresleny tak, aby byly vhodné pro váš vlastní obchodní styl. Již žádné odhadování nebo počítání, vše je velmi jednoduché a srozumitelné.

Porovnávání cenných papírů v grafu, i když jeden z nich není vykreslen

Nejlepší způsob, jak vizuálně porovnat cenové změny dvou různých časových řad, je podívat se na ně v jednom grafu. MetaStock nyní umožňuje přidání ceny některého z finančních instrumentů do právě otevřeného grafu. Tímto přidáním dojde k propojení datových řad a vy můžete nepřetržitě pozorovat rozdíly za zobrazenou časovou periodu.

Nastavitelný panel nástrojů

Nově vytvořený uživatelsky upravitelný panel nástrojů nabízí všem uživatelům jednoduchý přístup k často používaným souborům, šablonám, stránkám na internetu, atd. Je jedinečný pro rychlé načtení šablon do otevřeného grafu. Panel nástrojů navíc šetří čas při hledání a otevírání.

Násobné explorace

Již mnoho let většina uživatelů MetaStocku oceňuje Explorer pro jeho unikátní schopnost pomoci jim při hledání konkrétních položek, které splňují jejich kritéria v databázi tisíce obchodovaných cenných papírů.Poslední verze Exploreru nabízí mnohá zlepšení:

Možnost ukládání výsledku explorace pro další použití. Možnost opakované explorace z dříve uložené Explorace.

Násobné explorace - v jednom okamžiku můžete spustit více explorací současně. MetaStock vám umožní zvolit jeden ze tří režimů, který Vám poskytne přesné, rychlé a snadno dostupné informace.

Prozkoumávání online dat uložených v dočasné paměti počítače.

Jednoduché přidání cenný papírů do adresářů oblíbených položek přímo z výsledku Explorace (reportu).

Správa databáze cenných papírů (mazání, kopírování a editování) přímo z výsledku Explorace.

Zlepšení systému DownLoader

V systému DownLoader verze 7.0 naleznete množství nových užitečných funkcí:

Rozšíření konverzního programu o nové formáty pro Excel 97 a 2000.

Globální úpravy počátečních a konečných datumů pro velké množství cenných papírů současně.

Správa databáze (kopírování, editování a mazání) přímo z reportů jednotlivých procesů (aktualizace, konverze, test atd.).

Možnost globální úpravy pro násobný výběr cenných papírů.

Možnost napojení externích analytických vzorců

MetaStock je nyní možné použít jako analytické prostředí pro implementaci externích obchodních systémů a indikátorů.

Demo verze

Další informace: Leoš Gromeš, MONECO, (+420 541 241 551).

 

MONECO - aktuality

Investiční audit
Nezávislá analýza investičního portfolia

Nové termíny seminářů
Témata nad aktuálním děním na kapitálových trzích.

Placené poradenství
Výhody a nevýhody placeného vs. provizního poradenství.

Časopis FOND SHOP

Jak se povedl MiFID II?
MiFID II se nezadržitelně blíží konečně i k nám. Co všechno se změní pro investiční zprostředkovatele? Odpovědi je třeba hledat hlavně v doprovodných národních změnách a ne v MiFIDu samotném.

Temné“ stránky ETP
ETP, nebo chcete-li ETF, jsou čím dál větším počtem investorů preferována před podílovými fondy. Ačkoliv jsou ETP výborný produkt, mají i ona svá, možná trochu skrytá rizika.

Globální strategická a taktická alokace aktiv
Co je strategická a taktická alokace portfolia a co má společného s diverzifikací?

MONECO Financial Training

Interest Rate Risk in the Banking Book
Termín konání: 19. - 20. 3. 2018

Mergers & Acquisitions and Leveraged Buyouts Modelling Workshop
Termín konání: 19. - 20. 3. 2018

Bracing for Impact of IFRS 9: Impairment Principles, ECL Framework and Requirements
Termín konání: 20. - 21. 3. 2018

 
 

Zpět na finanční poradenství

COPYRIGHT © 2018 MONECO | Podmínky užívání stránek | Ochrana osobních údajů | Reklamační řád | Všeobecné obchodní podmínky | Etický kodex
Mapa stránek | Kontakt