Moneco

MONECO Financial TrainingČASOPIS FOND SHOP
 

Universal Garch Add-in

MB Risk Management (MBRM) je první společností, která implementovala opční oceňovací model Garch s použitím více-faktorové mřížky.

Společnost MBRM si dovoluje oznámit uvedení výrazně vylepšeného modulu Universal Garch Add-in. Dr. Mamdouh Barakat, výkonný ředitel MBRM říká: "Jsme první společností na světě, která poskytuje více-faktorovou mřížku implementovanou pro opční oceňovací model Garch".

Hlavní přednosti aktualizovaného modulu Universal Garch Add-in:

Výrazné zvýšení rychlosti výpočtů pro americké a evropské opce kvůli použití více-faktorové mřížky na rozdíl od tradičních metod používajících Monte Carlo simulace (ty jsou však také modulem Garch podporovány).

Zvětšení počtu podporovaných Garch modelů ze 3 na 5 (včetně okamžité kalibrace jednotlivých parametrů).

Garch model má vyšší přesnost při oceňování opcí, kde podkladové aktivum nemá dokonalé log-normální rozdělení (například fat-tails). Implementace více-faktorové mřížky pro Garch je o několik řádů důležitější než implementace binomického/trinomického stromu nebo algoritmu konečných prvků. Většinou při implementaci modelu Garch jsou největší potíže způsobené skutečností, že Garch model je takzvaně "path dependent". Tento problém však byl společností MBRM zdárně vyřešen. Zvýšení rychlosti výpočtů v novém mřížkovém přístupu umožní jeho praktické použití nejen při řízení rizik, ale také při běžném oceňování opcí a to i v režimu real-time.

Garch by měl být součástí vybavení každé sofistikované společnosti jako vhodný doplněk ostatních modelů pro porovnání jednotlivých výsledků.

MONECO - aktuality

Investiční audit
Nezávislá analýza investičního portfolia

Nové termíny seminářů
Témata nad aktuálním děním na kapitálových trzích.

Placené poradenství
Výhody a nevýhody placeného vs. provizního poradenství.

Časopis FOND SHOP

Jak se povedl MiFID II?
MiFID II se nezadržitelně blíží konečně i k nám. Co všechno se změní pro investiční zprostředkovatele? Odpovědi je třeba hledat hlavně v doprovodných národních změnách a ne v MiFIDu samotném.

Temné“ stránky ETP
ETP, nebo chcete-li ETF, jsou čím dál větším počtem investorů preferována před podílovými fondy. Ačkoliv jsou ETP výborný produkt, mají i ona svá, možná trochu skrytá rizika.

Globální strategická a taktická alokace aktiv
Co je strategická a taktická alokace portfolia a co má společného s diverzifikací?

MONECO Financial Training

Counterparty Credit Risk
Termín konání: 18. - 19. 6. 2018

Project Finance Modelling Workshop
Termín konání: 18. - 19. 6. 2018

Corporate Credit Rating Systems: Design, Development, Calibration and Validation
Termín konání: 20. - 21. 6. 2018

 
 

Zpět na finanční poradenství

COPYRIGHT © 2018 MONECO | Podmínky užívání stránek | Ochrana osobních údajů | Reklamační řád | Všeobecné obchodní podmínky | Etický kodex
Mapa stránek | Kontakt