Moneco

MONECO Financial TrainingČASOPIS FOND SHOP
 

Recenze časopisu Derivatives Strategy

MBRM - komplexní nástroj pro sofistikované hráče
s širokým rozsahem instrumentů

Mamdouh Barakat Risk Management
Warnford Court Throgmorton Street, London EC2N 2AT, United Kingdom
Dr. Mamdouh Barakat, ředitel společnosti

Telefon: 0044-20-76282007
Fax: 0044-20-76282008
E-mail: mbrm@mbrm.com
Web: www.mbrm.com

Mamdouh Barakat, dříve ředitel společnosti FNX, založil firmu MB Risk Management v roce 1988. Know-how společnosti je plně implementováno ve funkcích, které jsou volány z dynamicky připojitelných knihoven. Díky této technologii mohou být tyto knihovny funkcí použity ve většině aplikacích pracujících v operačním systému Windows, jako jsou například: Excel, Access, Visual Basic, C, C++, Fortran atd. Dva nejpopulárnější moduly jsou rozděleny podle typů opcí (místo jednotlivých podkladových aktiv). Například UNIVOPT zahrnuje evropské a americké opce na bondy, komodity, měny, futures nebo akcie. UNIVEXOT doplňuje produkty, jako například Asians, barrier, double barrier (knock-out, knock-ins), digital, compound, contingent, ladder, lookback a další. Mezi 16 moduly jsou také GARCH, Monte Carlo nebo VaR.

Závěr recenze

MB Risk Management nepochybně vytvořil nejlepší balík z hlediska kódu, technologie a analytických modelů. Balík UNIVERSAL MBRM ADD-INs pokrývá široké spektrum instrumentů a obsahuje komplexní rozsah funkcí použitelných při oceňování, obchodování, řízení rizik nebo správě aktiv. Software není pro začátečníky - je určen pro zkušené uživatele s rozsáhlým portfoliem kontraktů, které může při pohybu podkladových nástrojů významně změnit svou hodnotu. Analytické modely jsou srozumitelně popsány v manuálech k jednotlivým modulům. Pomocí software MBRM můžete velmi jednoduše vytvářet své vlastní aplikace pouhým vkládáním jednotlivých funkcí. Je téměř jednoznačné, že každý sofistikovaný dealer by měl mít licenci tohoto software. MBRM často implementuje do svého balíku i velmi nové modely publikované výhradně v akademickém tisku. Je to velmi chytré a přináší to analytické a technické výhody. Funkce mohou být volány z většiny aplikací jako jsou Excel, Access, Visual Basic, C, C++, Fortran atd. MRBM nabízí pomoc při implementaci software do stávajících systémů.

Derivatives Strategy 32/98

MONECO - aktuality

Investiční audit
Nezávislá analýza investičního portfolia

Nové termíny seminářů
Témata nad aktuálním děním na kapitálových trzích.

Placené poradenství
Výhody a nevýhody placeného vs. provizního poradenství.

Časopis FOND SHOP

Jak se povedl MiFID II?
MiFID II se nezadržitelně blíží konečně i k nám. Co všechno se změní pro investiční zprostředkovatele? Odpovědi je třeba hledat hlavně v doprovodných národních změnách a ne v MiFIDu samotném.

Temné“ stránky ETP
ETP, nebo chcete-li ETF, jsou čím dál větším počtem investorů preferována před podílovými fondy. Ačkoliv jsou ETP výborný produkt, mají i ona svá, možná trochu skrytá rizika.

Globální strategická a taktická alokace aktiv
Co je strategická a taktická alokace portfolia a co má společného s diverzifikací?

MONECO Financial Training

Counterparty Credit Risk
Termín konání: 18. - 19. 6. 2018

Project Finance Modelling Workshop
Termín konání: 18. - 19. 6. 2018

Corporate Credit Rating Systems: Design, Development, Calibration and Validation
Termín konání: 20. - 21. 6. 2018

 
 

Zpět na finanční poradenství

COPYRIGHT © 2018 MONECO | Podmínky užívání stránek | Ochrana osobních údajů | Reklamační řád | Všeobecné obchodní podmínky | Etický kodex
Mapa stránek | Kontakt