Moneco

MONECO Financial TrainingČASOPIS FOND SHOP
 

Nový přístup k řešení systémů řízení rizik

Mamdouh Barakat, MB-Risk Management, London

Přednáška ze semináře:

IT '99 Vendor Seminars
2nd annual global risk management
and trading technology forum

Londýn, 11. - 12. října 1999

Tradičně existují dva hlavní přístupy implementace systémů na řízení finančních rizik. Buď je systém vyvinut vlastními silami (in-house) nebo je kompletní systém zakoupen od externího dodavatele. Jestliže si systém tvoříte sami, existuje věčný problém jak integrovat datové vstupy a analytické algoritmy (např.: jednotlivé otevřené pozice a analytické modely pro oceňování derivátů) a to především v okamžiku, kdy používáte rozdílné systémy na front office, middle office a back office.

Alternativa pořízení kompletního systému od externího poskytovatele má mnoho nevýhod, především postrádá flexibilitu - jste úplně závislí na svém dodavateli. Nemůžete provést žádné úpravy nebo vylepšení byť jen části systému bez jeho podpory. Nikdy také nebudete mít žádnou konkurenční výhodu. Nalezení jednoduchého systému, který obsahuje vše potřebné bylo ještě nedávno téměř nemožné, z tohoto důvodu mnoho firem zakoupilo řadu rozdílných specializovaných systémů na jednotlivé oblasti. Výsledkem toho byla obtížná vzájemná integrace jednotlivých systému na vrcholové úrovni. Pokrok, který nastal v poslední době v oblasti otevřených počítačových systémů a koncept nového otevřeného programu nabízeného společností MBRM, přináší optimální řešení, které leží mezi dvěma výše zmíněnými extrémními případy. Spolupráce se společností MBRM poskytuje uživatelům otevřený modifikovatelný komplexní klient - server systém, zahrnující rozsáhlé předdefinované datové modely kompatibilní se všemi ODBC databázemi, zdrojové kódy jednotlivých modelů, sofistikované analytické nástroje, výkonný generátor sestav a integrovaný vývoj aplikačního prostředí. Hlavní vlastností produktů MBRM je, že klient může sám zlepšovat svůj systém a další členové tohoto programu mohou tyto změny využít.

Ostatní podstatné výhody:

Podstatné zvýšení rychlosti vývoje analytických modelů.

Výrazné snížení nákladů na vývoj a údržbu.

Vyloučení chyb způsobených použitím špatné metodologie.

Schopnost realizovat vývoj některých algoritmů u třetích specializovaných stran (outsourcing).

K dalším výhodám účasti v projektu společnosti MBRM je získání kontaktů s dalšími uživateli systému, tím je jednotlivým uživatelům dána možnost diskutovat některé obchodní problémy.

Dr. Mamdouh Barakat - ředitel společnosti MB Risk Management

MONECO - aktuality

Investiční audit
Nezávislá analýza investičního portfolia

Nové termíny seminářů
Témata nad aktuálním děním na kapitálových trzích.

Placené poradenství
Výhody a nevýhody placeného vs. provizního poradenství.

Časopis FOND SHOP

Jak se povedl MiFID II?
MiFID II se nezadržitelně blíží konečně i k nám. Co všechno se změní pro investiční zprostředkovatele? Odpovědi je třeba hledat hlavně v doprovodných národních změnách a ne v MiFIDu samotném.

Temné“ stránky ETP
ETP, nebo chcete-li ETF, jsou čím dál větším počtem investorů preferována před podílovými fondy. Ačkoliv jsou ETP výborný produkt, mají i ona svá, možná trochu skrytá rizika.

Globální strategická a taktická alokace aktiv
Co je strategická a taktická alokace portfolia a co má společného s diverzifikací?

MONECO Financial Training

Counterparty Credit Risk
Termín konání: 18. - 19. 6. 2018

Project Finance Modelling Workshop
Termín konání: 18. - 19. 6. 2018

Corporate Credit Rating Systems: Design, Development, Calibration and Validation
Termín konání: 20. - 21. 6. 2018

 
 

Zpět na finanční poradenství

COPYRIGHT © 2018 MONECO | Podmínky užívání stránek | Ochrana osobních údajů | Reklamační řád | Všeobecné obchodní podmínky | Etický kodex
Mapa stránek | Kontakt