Moneco

MONECO Financial TrainingČASOPIS FOND SHOP
 

Recenze software MetaStock

FUTURES MAGAZINE 8/00

MetaStock 7.0 for Windows 95, 98 & NT
Equis International Inc.
3950 South 700 East, Suite 100
Salt Lake City, Utah 84107

Celkový rating: µµµµ

Požadavky na systém: Windows 95/98/NT 4.0, Pentium 166 MHz, 32 MB RAM, 50 MB místa na pevném disku.

MetaStock 7.0 je aktuálně nejlepší software pro technickou analýzu cenných papírů na bázi "end-of-day" a je vhodný jak pro nováčky tak pro dlouhodobé profesionály. Ačkoliv se na první pohled program může zdát zastrašujícím, nápověda a manuál pomohou uživateli ovládnout všechny základní funkce velmi rychle a přenést se ke komplexním analýzám a obchodním signálům.
Technické vlastnosti programu jsou vynikající a software je kompatibilní s ostatními aplikacemi pro Windows jako je Microsoft Excel. Integrace Internetu činí program nejlepším ve své kategorii.

Instalace a dokumentace µµµµ

Instalační proces je zcela standardní a rychlý. Začínajícím uživatelům jsou k dispozici interaktivní příklady, které dávají krátké, ale velmi detailní vysvětlení jednotlivých funkcí software. Odborníci mohou použít cvičení jako návod k efektivnímu ovládání programu.
Dodávaný software obsahuje dobře napsaný detailně orientovaný manuál, který provede uživatele od spuštění software přes otevírání souborů z Internetu až k sofistikovaným obchodním modelům. Komplexní nápověda je také dostupná přímo v menu software. Prostřednictvím těchto pomůcek se uživatele naučí jak nalézt a vložit nový indikátor, kreslit liniové studie a měnit jejich vlastnosti. MetaStock 7.0 je objektově orientovaná aplikace a příkazy pro jednotlivé objekty jsou spojeny s nimi samotnými. Krok za krokem je na názorných příkladech ukázáno jak přetahovat, kopírovat a měnit vlastnosti indikátorů a grafů pomocí technologie "uchop a táhni".

Správa dat µµµµ

Začínající uživatelé by měli MetaStock nejdříve používat spolu s lokálními daty a důkladně se s nimi seznámit. Je velmi důležité porozumět práci s daty a systému přístupu k nim.
Systém MetaStock používá dva druhy ukládání dat: lokálně uložená data (na pevném disku počítače uživatele) a online data (uložené vzdáleně na serveru poskytovatele dat a načítána pomocí MetaStocku na základě potřeby uživatele). Před použitím lokálních dat je nutné vytvořit prázdný soubor, do kterého budou data ukládána. Při použití online dat stačí jednoduše zvolit symbol pro otevření nového cenného papíru.
Testovali jsme MetaStock spolu s programem DownLoader, který je součástí standardní dodávky. DownLoader je software na aktualizaci dat, který spolupracuje s Reuters DataLink. Dial/Data, Telescan nebo DBC Signal.

Technická analýza µµµµ

Software podporuje celkem devět akciogramů (bar, line, point and figure, candlesticks, Kagi, Renko, Three Line break, Candlevolume and Equivolume. Vzhledem k objektové orientaci a technologii "uchop a táhni" je práce s grafy velmi jednoduchá a bezproblémová. MetaStock verze 7.0 obsahuje značné množství indikátorů a analytických nástrojů, které jsou rozděleny do šesti skupin: trendy, volatility, momentum, cykly, síla trhu, podpora a odpor. Dobře známé indikátory jako: trendové linie nebo klouzavé průměry jsou implementovány současně se složitějšími studiemi jako: lineární regrese, Parabolic SAR nebo MESA Sine Wave Indicator. Hlavním části software je modul "The Explorer", jedná se o výkonný vyhledávací a třídící nástroj, který dovoluje uživateli třídit a hodnotit trhy. "The Explorer" může být uživatelský upravován a dokonce generovat denní nákupně-prodejní signály.
Násobné indikátory mohou být aplikovány v grafech a velmi jednoduše je možné měnit jejich parametry. Detailní vysvětlení, historie a interpretace techto indikátorů jsou poskytovány uživatelům (analytikům nebo obchodníkům).

System Tester µµµµ

Pro více pokročilé uživatele, MetaStock nabízí možnost vytvářet vlastní indikátory, signály, obchodní systémy pomocí jazyka "MetaStock Formula Language". Což je výkonný editor uživatelských zápisů vzorců s obrovským množstvím matematických, statistických a dalších funkcí pro technickou analýzu. "System Tester" je unikátní část software MetaStock, která dovolují uživateli nastavit nákupní a prodejní signály jeho obchodního systému a dále vše optimalizovat. Naše testy proběhly bez problémů a výsledek byl vždy včas. Automaticky generovaný report je dobře organizovaný. Tester umožňuje použít až 43 různých statistik, které mohou být použity. Zajímavá vlastnost je možnost vykreslení Equity Line do grafu.

Závěr recenze

MetaStock 7.0 získal svůj rating, protože je velmi jednoduchý v používání a má detailní vysvětlení jednouchých indikátorů a analytických nástrojů. Tento program je vhodný pro obě skupiny uživatelů jak začátečníky tak pokročilé.

Stupně ratingu:

výborný µµµµ
dobrý µµµ
přiměřený µµ
chudý µ

FUTURES MAGAZINE 8/00

MONECO - aktuality

Investiční audit
Nezávislá analýza investičního portfolia

Nové termíny seminářů
Témata nad aktuálním děním na kapitálových trzích.

Placené poradenství
Výhody a nevýhody placeného vs. provizního poradenství.

Časopis FOND SHOP

Jak se povedl MiFID II?
MiFID II se nezadržitelně blíží konečně i k nám. Co všechno se změní pro investiční zprostředkovatele? Odpovědi je třeba hledat hlavně v doprovodných národních změnách a ne v MiFIDu samotném.

Temné“ stránky ETP
ETP, nebo chcete-li ETF, jsou čím dál větším počtem investorů preferována před podílovými fondy. Ačkoliv jsou ETP výborný produkt, mají i ona svá, možná trochu skrytá rizika.

Globální strategická a taktická alokace aktiv
Co je strategická a taktická alokace portfolia a co má společného s diverzifikací?

MONECO Financial Training

Interest Rate Risk in the Banking Book
Termín konání: 19. - 20. 3. 2018

Mergers & Acquisitions and Leveraged Buyouts Modelling Workshop
Termín konání: 19. - 20. 3. 2018

Bracing for Impact of IFRS 9: Impairment Principles, ECL Framework and Requirements
Termín konání: 20. - 21. 3. 2018

 
 

Zpět na finanční poradenství

COPYRIGHT © 2018 MONECO | Podmínky užívání stránek | Ochrana osobních údajů | Reklamační řád | Všeobecné obchodní podmínky | Etický kodex
Mapa stránek | Kontakt